RU

 

 
Radiostezija ir korekcinės architektūros savybės
 
Yra skirtingos architektūros suvokimo sąlygos: viena - gilus pagrindinių principų suvokimas ir visai kita - aklas pasitikėjimas įvairiausiais feng shui "specialistų" patarimais. Vadovaudamiesi jais, mes paverčiame savo būstus kiniškais restoranais su bambukinėmis fleitomis, šviesą atspindinčiais veidrodžiais ir daugeliu kitokių rytietiškų elementų. Besidomintiems feng shui turi kilti uždavinys, kaip suderinti architektūros ir feng shui principus, kad viskas atitiktų mūsų skonį ir dvasinius poreikius.

Įtaką daro žemės jėgos
Kinai jau gilioje senovėje tikėjo, kad pastatų orientacijos ir statinių vietos mokslo pagrindui didžiulę įtaką turi žemės jėgos. Visa žemė yra gaubiama energetinių laukų. Todėl visa, kas mus supa, daro poveikį mums, o mes savo veikla veikiame aplinką. Kiekvienas energetinis kanalas žemėje ir žmogaus kūne turi in - pasyvių ir jan - aktyvių komponentų. Pagrindinė feng shui filosofijos idėja - minėtų dviejų elementų sąveika. Būtent architektūra turi plačiausią sferą minėtų energijų sąveikai pritaikyti.

Radiostezija tai geomantijos atmaina, kuriai padedant, panaudojant psichologijos, fizikos ir bioenergetikos principus, nustatoma, ar gera vieta, kurioje stovi statinys, tinkama jo forma ir orientacija. Statiniai, kuriems pastatyti panaudotos gamtinės medžiagos, prisijungia prie aplinkos energijos ir yra geri gyventi bei dirbti, o kitu atveju, kai statiniai "konfliktuoja" su juos supančia aplinka, energetiniai srautai yra blogi ir nesveiki.

Parenkant vietovę pastatui ar perkant namą, pagrindinė sąlyga yra aukštumų ir vandens harmonija. Įvertinant vietą būsimam statiniui, turi būti ištiriami tokie vandens matmenys, kaip srovės kryptis, konfigūracija, gylis, švarumas ir srovės jėga. Požeminiai vandenys teka iš apačios į viršų ir statinys gali būti orientuotas požeminių tėkmių kryptimi ar prieš jas. Radiostezininkai nustatė, kad jei statinys stovi virš povandeninės vandens srovės, jame gyvenantys jaučia ardomosios energijos poveikį ir dažnai serga.

Elektromagnetiniai laukai, kuriuos generuoja požeminiai tekantys vandenys, pažeidžia žmogaus energetinius laukus. Kalnai ir aukštumos - tai žemės ir dangaus sąlyčio taškai. Būtent šiuo aspektu jie paskirsto energiją žemėje. Senovės feng shui specialistai lygino Kinijos kalvas su drakonais, kurie savo teritorijose valdė žmonių likimus.

Statinių kryptis ir vieta parenkama taip, kad būtų galima naudingai panaudoti aplinkos energetikos jėgas arba apsiginti nuo jų. Reikia žinoti, kad tinkamai parinkta statinio vieta lemia ne tik jame gyvenančiųjų sėkmę, bet ir jų sveikatą bei gerovę. Todėl būtina jausti žemės energijas ir atsižvelgti į jas.

Energetika gali būti dvejopa

Kraštovaizdžio "venos" ir meridianai praeina per kalnų šlaitus ir slėnius, susikirtimo taškuose sudarydami energetinius mazgus. Kai kurių vietovių energetika yra gera, kitų - bloga, o tai neigiamai atsiliepia tokioje aplinkoje gyvenantiems. Geras energetines zonas lengva nustatyti, jose -vešli žolė, stiprūs medžiai. Reikia vengti negyvybinių slėnių, bevandenių plotų ir vietovių su dideliais reljefo kritimais. Tokios vietovės sukelia jose gyvenantiems nelaimes ir ligas. Dauguma minėtų principų skamba gana įtikinamai, tačiau įgyvendinti tai neišmanančiam radiostezijos ir feng shui principų labai sunku. Net architektui, puikiai suprantančiam radiostezijos principus, retai tenka panaudoti savo žinias praktikoje.

Lietuvoje nedaug architektų, kurie studijavę radiostezijos principus.

Šiuolaikinė Lietuvos architektūra atsisakė senovinės magiškosios tradicijos panaudoti formas, tūrius ir judesį žmonijos ir pasaulio vystimuisi. Šiuolaikiniams architektams dažnai nerūpi statinių estetiniai bei energetiniai principai, todėl projektuojami energetiniu požiūriu žalingi statiniai: su sraigtiniais laiptais, lubose išsikišusiomis "dekoratyvinėmis" sijomis, pasvirusiomis lubomis, stiklinėmis paradinėmis durimis ir t.t.

Vidinė logika ir jausmai

Visą savo gyvenimą studijavau soborų, musulmonų mečečių, Egipto architektūrą, Indijos filosofiją ir jos įtaką jų architektūrai. Visais atvejais rasdavau vidinę logiką ir jausmus, būdingus visiems mums žinomiems ir branginamiems pasaulio architektūros paminklams. Jeigu yra tokių galimybių, projektuojant ir statant būstus, reikėtų naudotis architektų, kurie yra susipažinę su radiostezijos principais, paslaugomis.

Toks architektas sujungs į vieną žemės energetinius laukus, geometriją, formas, spalvas ir minėtų veiksnių dvasinę sąveiką. Projektuojant statinius, svarbu žinoti, kaip juose išdėstyti patalpos duris, kaip jos bus varstomos, išmanyti apie patalpų apšvietimą, taisyklingas pastatų formas ir daug kitų veiksnių. Žinančio minėtus principus architekto darbas - neįkainojamas, jo suprojektuotame statinyje nebus darbo radiostezininkui, nes jis jau projektuodamas taisys visus neigiamus veiksnius.

Kokie statiniai harmoningi su aplinka, o kokie ne? Statiniai, įsibraunantys į kraštovaizdį ir nesiderinantys su juo, pažeidžia Žemės harmoniją. Tokie statiniai lyg savotiški išsišokėliai, kurie nori pasipuikuoti prieš kitus.

Vienas iš žymiausių mūsų epochos architektų Aleksandras Kristoferis pripažįsta statinių formų, dizaino, patalpų lubų ir langų harmonijos poveikį žmonėms, jis kategoriškai esąs prieš pasvirusias ir nelygias patalpų lubas, prieš aukštuminius statinius su aštriais arba aštrintais išsikišimais. Aukštuminiai kampuotos formos statiniai pažeidžia juos supančias energetines sroves, sukuria blogos energijos sūkurius ir blokuoja saulės energijos patekimą į statinius.

 

 

Jonas JUKONIS - profesionalus radiostezistas
Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama

 

 
 
 

Susipažinkime   |   Radiostezija   |   Paslaugos   |   Nuorodos   |   Straipsniai   |   Kontaktai

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

 
 

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox