RU

 

 
Kaip tinkamai sukurti gerą sodo energetiką
 
Perkant namą daugeliui žmonių svarbiausia kambarių skaičius, plotas, virtuvės dydis bei techninė namo būklė. Į esantį prie namo sodą, parką ar kitus želdinius retai kreipiamas dėmesys. Tačiau net ir pats mažiausias sodas gali tapti patikima relaksacijos vieta - jis po kasdieninės emocinės sumaišties, įvairių nervinių, patogeninių ar elektromagnetinių stresų padės atsipalaiduoti ir susigrąžinti fizines bei dvasines jėgas.

Net jei gyvenate daugiabučiame name, visada turite galimybę prie įėjimo į namą sukurti miniatiūrinį sodelį, kuris taps savotišku ekranu į gamtos pasaulį. Grįžtant į savo butą žalioji oazė jus nuramins ir suteiks naujų jėgų.

Sodas, sukurtas pagal radiostezijos principus, - tai ne kiniškas sodas, bet sodas, atitinkantis tą kultūrą, kurioje gimė, augo jo šeimininkas. Kad sodas būtų teigiamos energijos šaltinis ir harmoningai subalansuotas, parinkite augmeniją, atitinkančią dirvožemio tipą ir vietinį klimatą. Vietiniai augalai sode augs natūralioje aplinkoje, sukurs jaukias energetines oazes.

Sodas ir namas sudaro visumą

Sodas ir namas Kinijoje laikomi vienetu. Sodas "įsiskverbia" į statinį pro langus, o namų sienos tarnauja fonu subtiliai parinktai augmenijai. Kinai sodus kurdavo su mintimi, kad jais būtina grožėtis. 'Todėl juose visada įrengiamos pavėsinės bei apžiūros aikštelės. Kinai į sodų kompoziciją būtinai įtraukia ir juos supantį kraštovaizdį. Jei sodas neturi tinkamų elementų, tai sukuriama dirbtiniu būdu - supilami piliakalniai, atvežama didelių uolų atlaužų, dirbtinių uolų.

Pagrindinis sodo planavimo principas tas, kad sodo centras turi būti tuščias. Vakarų šalių architektai stengiasi užpildyti centrinę sodo dalį uždaromis erdvėmis, geometrine ornamentika, o tuštuma - tai prisotinta energetikos sritis. Statinių sienas "atgaivina" langai, o namą - supančios landšaftinės aukštumos ir kalnai, prie jų esančių tuštumų plotai. Žmogus negali primesti gamtai dirbtinių formų. Pas mus įprastų apkarpytų medžių ir gyvatvorių nerasime Kinijos feng shui soduose. Ten jiems leidžiama augti laisvai. Jei sodininko ranka ir paliečia augalus, augmenijos pokyčių jūs nepastebėsite. Sode esantys vandens telkiniai taip pat visada yra įdealiai panašūs į natūralius ežerus ar tvenkinius.

Kaip niekur kitur soduose pasireiškia teigiamos ir neigiamos energijų tarpusavio kova. Kraštovaizdžio aukštumos ypač išsiskiria ramių ežerų ar tvenkinių fone. Vienos gėlelės grožis labiau išryškėja tamsių akmenų fone nei tokių pačių augalų lysvėje. Susipynusios seno medžio šakos nuostabiai atrodo giedro dangaus fone.

Sodas - ramus, bet gyvybingas

Energetinis sodas turi būti ramus, tačiau tuo pat metu ir gyvybingas. Keistai išsikraipę medžių ir krūmų kamienai, nematomi tarp vešlios lapijos, nuostabiai atrodo lygios sienos ar giedro dangaus fone. Kiekviena sodo detalė kuriama su mintimi, kad jos grožis išryškėtų ir drauge neprarastų harmonijos ir ryšio su viso sodo aplinka.

Lietuviams labiau pažįstami anglų sodo kūrimo principai, kurie pasižymi žavinčia spalvų įvairove ir vizualiai yra labai gražūs. Tačiau sodų estetika pagrįsta kitais principais. Sode, norint padaryti maksimalų įspūdį žiūrovui, kartais užtenka vienintelio gražaus akmens ar gėlelės.

Vienas iš ypatingiausių sodo kūrimo principų yra perspektyvos panaudojimas. Didelis kalnas iš toli atrodo mažas, o mažas akmenėlis iš arti įgyja didelio objekto reikšmę.

Tradicinis sodo elementas yra sodo "kambarys", kurio principai jau keliasdešimt metų naudojami ir kuriant Vakarų sodus. Didelėje sodo erdvėje sukuriamas mažas sodas, sodas sode, kuriame atsiveria nuostabiai graži, plati landšafto panorama.

Akmenys reiškia pastovumą

Sode kiekviena dalelė ką nors simbolizuoja. Pavyzdžiui, akmenys ir vandens telkiniai - pastovumą. Akmenys yra vienas iš pagrindinių sodo elementų. Didelių, klasikinių sodų kompozicijose naudojami trys akmenų tipai:

1. dideli akmenys, per kuriuos galima vaikščioti;

2. gražūs vertikaliai stovintys akmenys;

3. sudėtingos nedidelių akmenų konfigūracijos ar akmenys, padengti keistais raštais.

Sodo šiaurinėje ir vakarinėje dalyje sukuriami dekoratyviniai akmenų kalneliai. Akmuo daug kam atrodo negyvas, tačiau radiostezija jį laiko stipriu ir protingu energetiniu elementu.

Vanduo - būtinas elementas

Vanduo užpildo sodą energija, todėl vandens telkinys būtinas sodo elementas. Jis akumuliuoja saulės, mėnulio, debesų ir visatos energetinius srautus. Tekantis vanduo atneša į sodą nepakartojamai subtilius garsus ir energijos judėjimą.

Senovės soduose fontanų nebūdavo, tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia juos įrengti net pačiuose mažiausiuose gėlynuose. Vanduo simbolizuoja turtą, jis taip pat laikomas nuostabiu gyvybinės energijos akumuliatoriumi.

Žuvelės sodų tvenkiniuose simbolizuoja pinigus, todėl jų labai daug Rytų šalių sodų tvenkiniuose. Pati geriausia sodo tvenkinio forma - pupos, kuri turi "apkabinti" namą, stovintį ant kranto.

Jūsų sodo sklypuose gali būti požeminių vandens telkinių. Būtina juos išsiaiškinti ir parinkti augalus, kurie gali augti tokiose zonose. Būtinai pažymėkite jas sodo plane. Tokios zonos nulemia sodo išplanavimą. Požeminiai vandenys skleidžia neigiamą energiją, kuri turi įtakos augmenijai ir net žmonėms, ilgą laiką leidžiantiems tokiose sodo zonose. Povandeniniai vandens telkiniai paprasčiausiai nustatomi virgulėmis.

 

 

Jonas JUKONIS - profesionalus radiostezistas
Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama

 

 
 
 

Susipažinkime   |   Radiostezija   |   Paslaugos   |   Nuorodos   |   Straipsniai   |   Kontaktai

TAIP PAT KVIEČIU APLANKYTI KITAS MANO SVETAINES:

RADIOSTEZIJA.LT

BIOENERGETIKA.LT

BIOTRONIKA.LT

BIOLOKACIJA.LT

BIORITMIKA.LT

GEOTRONIKA.LT

RADIONIKA.LT

AJUVERDA.LT

 
 

© 2007 - 2024 Jonas Jukonis. Kopijuoti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Powered by: WebProBox